You are hereJak sprawnie dobrać dobry sufit dla swojego apartamentu?

Jak sprawnie dobrać dobry sufit dla swojego apartamentu?


By admin - Posted on 19 September 2014

Gdy rozpoczyna się remont mieszkania można zadać sobie pytanie, w jaki sposób urządzić wnętrza, by było ładnie a zarazem nowocześnie. Obecnie dużą popularnością cieszą się sufity podwieszane. Jedną z ich zalet jest to, że dają duże pole manewru w konstrukcji, kształtach i barwach. Na dodatek sufity podwieszane mogą być zrobione z wielu materiałów. Są to na przykład drewniane panele, listwy lub różnego rodzaju taśmy. Ponadto mogą być ukryciem wad starego wnętrza, instalacji lub klimatyzacji. Rura przymocowana do sufitu to element, dzięki któremu są montowane. Obecnie są to trwałe i nadające się do wielu pomieszczeń konstrukcje.


Dodatkowa ściana

budoskop.pl
Ścianka działowa to idealny sposób na odmianę wnętrza. Gdy nasze mieszkanie stało się nudne, pozbawione wyrazu lub któryś z domowników potrzebuje więcej prywatności, jest ona genialnym wyjściem. Linie na suficie, podłodze i ścianach potrzebne do rozpoczęcia montażu, muszą być wyznaczone niezwykle precyzyjnie. W tym miejscu montuje się profile do ścian działowych i profile pionowe. Będą one tworzyć podstawę konstrukcji ścianki działowej. Oczywiście do wyboru są materiały, z którego ona powstanie i to w dużej mierze od nich zależy montaż. Powinno się pamiętać o użyciu specjalnej taśmy uszczelniającej. Dzięki temu pomieszczenia będą bardziej dźwiękoszczelne. Po więcej wejdź tu.


Dodatkowe rozwiązanie

Przykład sufitu podwieszanego
Autor: sarae
Źródło: www.flickr.com
Kolejną metodą na odświeżenie i unowocześnienie domu lub mieszkania są okładziny ścienne np. takie jak te - http://www.budoskop.pl/firmy/wiz,779,okladziny-fasadowe.html. Od zewnętrznych tynków, po tapety wewnątrz- nasze pomieszczenia będą dzięki nim niepowtarzane. Mogą to być na przykład drewnienie wykończenia ścian nawet jeśli boazeria już nie jest na czasie, to panele z tego materiału wyglądają bardzo ładnie i modne. Tapeta niezmiennie jest dobrym pomysłem. Aby było nowocześnie powinno się wytapetować na przykład jedną ścianę, a nie cały pokój. Obecnie remont ułatwia szeroki wybór materiałów, ale twórcze wnętrza i tak tworzą pomysły wykonujących prace.