You are hereOd wstępnego planu do budowy- projektowanie wspaniałego domu

Od wstępnego planu do budowy- projektowanie wspaniałego domu


By admin - Posted on 17 July 2015

Decydując się na budowę i urządzanie własnego domu, warto udać się do profesjonalistów. Dzięki własnym zdolnościom i kilkuletniemu doświadczeniu na pewno spróbują spełnić marzenia niejednego klienta, który pragnąłby żyć w idealnym domu.

Umiejscowienie powierzchni użytkowej i wstępne projekty

projektowanie
Autor: Multi
Źródło: Multi
Kiedy planujemy zmienić miejsce zamieszkania warto zwrócić uwagę na lokalizację działki oraz zaznajomić się z planem zagospodarowania przestrzennego. Niektóre powierzchnie mogą nie być przeznaczone na zabudowę mieszkalną tylko przykładowo pod tereny przemysłowe bądź usługowe. następnym etapem na drodze do wyśnionego domu będzie stworzenie projektu budynku, czy też dodatkowo projektu ogródka. Projekty domów jednorodzinnych wykonywane są przez biura projektowe zatrudniające architektów (projekty domów jednorodzinnych na archipelag.pl). omawiając plan budynku korzystnie będzie przekazać swoją wizję rysunku posiłkując się zdjęciami jak również szkicami innych domów. Ułatwia to pracę zleceniobiorcom, którzy są świadomi czego pragnie zleceniodawca i również odnajdą sposób by go uszczęśliwić. Planując przeprowadzkę można wspomóc się także stronami internetowymi, na których udostępniane są przykładowe projekty domów jednorodzinnych. pomoże to zdefiniować nasze potrzeby co do miejsca zamieszkania i typu zabudowy.

Parter, piętro, a może użytkowe poddasze?

Wśród szkiców zaproponowanych przez architektów odnajdziemy projekty domów piętrowych i parterowych. rodzaj domu dobieramy najczęściej do wielkości naszej działki- małe tereny lepiej zagospodarować domem piętrowym, będziemy wtedy mogli również wyznaczyć powierzchnię na ogród lub garaż. Projekty domów parterowych będą sprawdzać się w przypadku dużych powierzchni. Brak schodów w budynku także jest wygodniejszym rozwiązaniem niż wysokie klatki schodowe, szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi, seniorów lub osób z ograniczoną sprawnością. Jeżeli chodzi o koszty, domy piętrowe będą lepszym rozwiązaniem ze względu na wysokiej ceny za metr ziemi, dodatkowo odchodzi część kosztów związanych z wykończeniem dużej powierzchni dachu oraz podpiwniczenia.

Porównaj: www.archipelag.pl/projekty-domow/lista?Category=lgfuuqo05mn2m0

Każdy projekt powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji klienta i terenu, który ma być zabudowany. Kwestie finansowe także nie pozostają bez znaczenia, dobrze jednak w etapie projektowania udać się do polecanych architektów- w końcu to od nich głównie zależy zaprojektowanie i urządzenie idealnego miejsca w którym będziemy spędzać czas.