You are hereCzemu należy pomalować nasze lokum

Czemu należy pomalować nasze lokum


By admin - Posted on 09 June 2014

Jeśli oglądając ściany w naszym mieszkaniu, chcemy uciec jak najprędzej, to najwyższa pora na dokładny remont. Wiosna to najlepszy moment na odświeżenie mieszkania. Można poczynić od razu ogromne zmiany, położyć nowe panele i od nowa zaaranżować nasze cztery kąty, lecz czasem wystarczy tylko odświeżyć ściany. W jednym i drugim przypadku będzie to duże zamieszanie a także koszty. Warto zatem odpowiednio się do tego przygotować.
remont
Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Przed tym, jak rzucimy się do szalonych zakupów, zróbmy dokładną listę produktów, które nam są naprawdę potrzebne. Zastanówmy się też, jak ma się prezentować nasze mieszkanie i jaki rezultat chcemy uzyskać. Można skorzystać ze specjalnych programów internetowych, które pomogą nam zweryfikować, jaki odcień będzie pasował do naszych wnętrz.Gdy już będziemy w markecie, spytajmy pracownika, którą farbę powinniśmy wziąć. Idealnym rozwiązaniem będzie z pewnością farba zmywalna. Przyda się ona zwłaszcza, jeżeli w domu są małe dzieci. Wiemy przecież doskonale, że maluchy uwielbiają pozostawiać ślady zabawy właśnie na ścianach. Należy również mieć pojęcie o paru elementarnych zasadach kolorystycznych. Pamiętajmy, że ciemne barwy zmniejszą nam optycznie wnętrze. Natomiast chłodne sprawią, że pokój się "poszerzy".

Gdy mamy już za sobą decyzję odnośnie odpowiedniego koloru, trzeba zakupić pozostałe akcesoria do malowania. Drabina aluminiowa to sprzęt, który okaże się pomocny również przy innych okazjach, należy więc zaopatrzyć się w porządną i sprawdzoną markę. Przecież od tego, jaka okaże się drabina, może zależeć nasze życie. Nie kierujmy się więc jedynie ceną, gdyż nasze zdrowie jest najcenniejsze.


remont
Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najwyższa pora na kupienie wałka malarskiego, który może bardzo uprościć nam pracę. Zdecydujmy się na kupno szerokiego wałka, jeżeli mamy pomalować duże powierzchnie. Do bardziej precyzyjnych zadań przyda się pędzel. Ważne jest, aby nie leciała z niego farba na posadzkę. Przed remontem zabezpieczmy wszelkie przedmioty specjalna folią. Pamiętajmy także o taśmach malarskich, które pomogą nam ochronić sufit.

Każdy remont to wielkie zamieszanie. Przygotujmy się do tego dobrze, a wtedy praca pójdzie jak po maśle.