You are hereMieszkania w dużych miastach

Mieszkania w dużych miastach


By admin - Posted on 18 August 2014

Od paru miesięcy jesteśmy świadkami krachu na rynku domów jednorodzinnych. Mały popyt na tego typu obiekty sprawił, że wzrosły inwestycje w apartamenty. W dużych miastach apartamentowce rosną jak na drożdżach.


Wystarczy spojrzeć na wrocławski Sky Tower i warszawski wieżowiec Złota 44. Obok apartamentów chętnie wybierane są również przepastne lokale w odremontowanych kamienicach. Ich ceny, tak jak apartamentów, startują od ponad dziesięciu tysięcy za metr kwadratowy.

Nowe apartamentowce powstają zazwyczaj w samych sercach metropolii, co jest bardzo cenione ze względu na dobry dojazd i bujną infrastrukturę. Oprócz tego firmy deweloperskie starają się lokować apartamentowce w pobliżu sporej ilości drzew, parków i skwerów. Czasy kamiennych pustyń szczęśliwie odeszły w przeszłość.

Kraków
Apartamenty zakopane wynajem (http://www.apart-center.pl/component/apartament/lista/miasto/Koscielisko.html) oferuje w sercu miasta, na Mokotowie i na Woli. Osiedla powstają także na dalekich obrzeżach miasta. W mieście stołecznym za luksusowe mieszkanie trzeba zapłacić najwięcej w Polsce – ceny przekraczają 7 milionów PLN. Mieszkanie w stuletnich odnowionych kamienicach da się odszukać m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Koszty za m2 wynoszą ponad dwadzieścia tysięcy złotych.


W innych częściach kraju można zobaczyć tańsze apartamenty. Poznań jest miastem, w którym luksusowe lokale są oferowane głównie dalej od centrum, w sąsiedztwie dużej ilości zieleni. Ceny zdarzają się być tu aż 2-krotnie mniejsze, niż w stolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "apartamenty", aby zobaczyć różnicę.

Inaczej przedstawia się Kraków Apartamenty w tym obleganym przez turystów mieście są tylko nieco mniej drogie niż w Warszawie co widać gdy wyszukamy "zakopane centrum nocleg". Ceny oscylują w rejonie pięciu-sześciu milionów złotych. Apartamenty w mieście królów bardzo chwalą sobie obcokrajowcy. Autor http://www.apart-center.pl/