You are hereCodzienne wybory są jak sprawdziany dla każdego z nas. Jak postąpimy, jakiego dokonamy wyboru? Te zagadnienia przewijają się nawet w normalnych życiowych sytuacjach

Codzienne wybory są jak sprawdziany dla każdego z nas. Jak postąpimy, jakiego dokonamy wyboru? Te zagadnienia przewijają się nawet w normalnych życiowych sytuacjach


By admin - Posted on 13 October 2014

Kogo wybierzesz, kiedy przyjdzie taka potrzeba? Człowieka, który zna się wspaniale na swoim fachu czy tak zwaną „złotą rączkę”? Pytanie może wydawać się podstępne, gdyż jedna, jak i druga osoba jest dobra w tym, czym się zajmuje. Jednocześnie powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej preferujemy człowieka, który ma specjalizację czy takiego, który jej nie posiada, ale przekonuje, że na pewno sobie ze wszystkim poradzi. Komu zaufać?


Jeśli wybierzemy pierwszego z kandydatów może być pewni, że zna się on na swoim fachu, bez problemu rzuca terminami, umie przykładowo objaśnić czym są kompresory powietrza pneuma, instalacja pneumatyczna, umie wytłumaczyć czym się różni rura aluminiowa od rury normalnej, umie wskazać najbardziej profesjonalne produkty, które nie raz już spełniły swoją rolę. Tego typu człowiek ma dużo realizacji, a czuję się w swojej specjalizacji jak ryba w wodzie, gdyż robi to od zawsze. Jakby tego było mało, jego dziadek i ojciec też się tym zajmowali, tak więc fachu uczył się od małego. Możemy tak polubić tego fachowca, że pomyślimy: „a pokaże mi jeszcze jedną rzecz, może też naprawi?”, ale on na taką sugestię odpowiada stanowcze: „nie!”.
urządzenia chłodnicze
Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi z naszych specjalistów, pan „złota rączka” rzeczywiście ma bogatą przeszłość. Był w wielu państwach, pracował w niejednym miejscu, a co najbardziej istotne sam się wszystkiego nauczył. Fachu uczył się od różnych osób, a jego ojciec również lubił zająć się wieloma różnym rzeczami. (Sprawdź instalacje pneumatyczne). Sam naprawiał każdą rzecz w domu, nigdy nie potrzebował fachowców. Tego typu człowiek może zrobić naprawdę dużo – od hydraulika w łazience po gładź w pokoju. tego typu fachowiec często też jest tańszy niż ten, co specjalizuje się w jednej dziedzinie. Mówi, że wykona to i to, nie ma kłopotu.


Po takich informacjach przychodzi czas na ostateczne podjęcie decyzji. Wiadomym jest, iż wielu z nas będzie wybierało pod kątem wcześniejszych doświadczeń. Jeśli „złota rączka” nie dała rady z jakimś zadaniem wybierzemy fachowca-specjalistę, jednocześnie, gdy ten specjalista był dość drogi, a do tego niezbyt kulturalny, to zastanowimy się nad tym, czy nie zatrudnić „człowieka od wszystkiego”. (Nowość sprężarki śrubowe pneuma). Jakbyś postąpił, co jest dla Ciebie w tej kwestii najbardziej istotne? Czy człowiek, który zna się na określonym fachu czy „magik”, który zapewni, że zrobi wszystko? Kwestia tak naprawdę pozostaje otwarta, a wybór zapewne rozłoży się pół na pół.