You are hereCiekawe sposoby na dekoracje ścienne. Jakie oryginalne rozwiązania mogą odmienić przestrzeń w domu?

Ciekawe sposoby na dekoracje ścienne. Jakie oryginalne rozwiązania mogą odmienić przestrzeń w domu?


By admin - Posted on 04 April 2016

Czasem myśląc nad ciekawymi rozwiązaniami dekoratorskimi w naszym lokum, mamy problem by wymyślić coś ciekawego. Chcielibyśmy zrobić coś jedynego w swoim rodzaju, co odmieniłoby trochę klimat naszego wnętrza. Pierwsza myśl to oczywiście zmiana koloru na ścianach, lecz może warto zastosować niecodzienne rozwiązania? Które pomysły warto wziąć pod uwagę?

Bardzo szybką oraz przy tym dużą zmianą z pewnością jest inny kolor ścian. Szczególnie gdy zdecydujemy się na kompletnie inny odcień od obecnego. Natomiast malowanie ścian tak naprawdę nie jest żadnym oryginalnym zabiegiem. Bardziej jest to taka normalna czynność, którą robimy by odświeżyć trochę nasze lokum. A co gdyby poeksperymentować z fakturą ścian. Zamiast zamalowywać wszystkie ściany na ten sam kolor warto na jednej z nich sprawdzić coś nowego.
www.wezglowia.pl/
Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Może to być przykładowo tynk do dekoracji z grubszą fakturą, który możemy nanieść fantazyjnie na ścianę. Dostaniemy bardzo ciekawy efekt. Taki akcent na jednej ze ścian urozmaici przestrzeń. Spowoduje, iż nasze mieszkanie będzie bardziej oryginalne. Kolejnym interesującym rozwiązaniem są ściany pikowane. Nie jest to zbyt często spotykane. Zobacz więcej: aktualne oferty ścian pikonwanych. Raczej kojarzy nam się z obiciem mebli czy drzwi głównych. Jednak to skojarzenie jest jak najbardziej na miejscu, bo ściana, a raczej jej fragment zmienia całkowicie swoje dotychczasowe cechy. Ściana tak naprawdę kojarzy się z czymś twardszym, a w tym wypadku już taka nie jest. Jest to interesujące rozwiązanie, jakie jednak dobrze jest stosować oszczędnie. Z pewnością bowiem nie będzie za dobrze prezentował się cały pokój z takimi obiciami.To rozwiązanie lepiej wygląda w małych ilościach. To znaczy można w ten sposób rozdzielić dwie przestrzenie pionowym pasem na ścianie. Niektórzy na przykład stosują tego typu obicie w sypialni, gdzie łóżko styka się ze ścianą. Powstaje swego rodzaju zagłówek. Bardzo oryginalnym sposobem na dekorowanie ścian może być sięgnięcie do tradycji, a mianowicie użycie wałka z wytłoczonymi na nim wzorkami. W taki sposób w dawnych czasach dekorowano najczęściej pomalowane na biało ściany w domach. Może to być ciekawe rozwiązanie w celu ożywienie przestrzeni. Najpierw malujemy ściany na jeden kolor, a później nakładamy wałkiem z wypustkami konkretny, pionowy wzór w innym kolorze. Jak dodamy do tego kilka akcentów retro w pokoju to rezultat może być oszałamiający.