You are hereWnętrza

Wnętrza


Ciekawe sposoby na dekoracje ścienne. Jakie oryginalne rozwiązania mogą odmienić przestrzeń w domu?

malowanie ścian
Czasem myśląc nad ciekawymi rozwiązaniami dekoratorskimi w naszym lokum, mamy trudność by wymyślić coś ciekawego. Mamy ochotę zrobić coś jedynego w swoim rodzaju, co odmieniłoby troszkę klimat naszego wnętrza. Pierwszą myślą może być zmiana koloru ściany, ale może warto odważyć się na inne niż zwykle rozwiązania? Które pomysły warto wziąć pod uwagę?

Jak wybrać najbardziej funkcjonalne lokale mieszkalne w Gdańsku?

mieszkania Villa Galicja
Autor: Firma UBM
Źródło: Firma UBM
Teraz ma miejsce dla sprzedawców nieruchomości trudny czas. Zakończony dopiero co projekt RnS i nieznany dokładnie czas rozpoczęcia Mieszkania dla młodych, odracza znacznie obrót nieruchomościami. Deweloperzy muszą lepiej skalkulować w którym miejscu i z jaką możliwością zwrotu opłaca im się angażować kapitał. Istnieją miejsca jak Pomorze z powodu braku klientów. Istotną siłą takiego np. Gdańska jest obecność sporej liczby zachodniego kapitału. Inwestycje mieszkaniowe Gdańsk opłacały się chyba od zawsze.

Najem domów jako interes

mieszkanie
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Każda z dorosłych osób pragnie jakiegoś schronienia. Istnieje niemało sposobów zrealizowania tej potrzeby, począwszy od zakupu domu, po wynajem. Szczęściarze mogą dysponować własnym domem. Inni natomiast cisną się w jednym domu z rodzicami. Niechybnie nie jest to prosta sytuacja. Zapewne chcieliby oni odmiany tejże sytuacji.

Barokowe krzesła w stylowym apartamencie i modnej aranżacji?

Meble z kolekcji Decorattex
Autor: OPUS-M Sp. z o.o.
Źródło: OPUS-M Sp. z o.o.
Czym jest dobry styl? Co kilkadziesiąt lat jest to coś całkowicie innego. Aktualnie na miano modnego nadal zasługuje elegancki modernizm. Stawia przede wszystkim na prostotę. Kształty są ważne, ale zachwycają w pierwszej kolejności prostotą aniżeli bogactwem. Właściwie zbyt duża ilość ozdobników jest aktualnie kojarzona przede wszystkim z kiczem. Pozłacane zdobienia w dużych ilościach przytłaczają i pasują jedynie czasem do aranżacji wiejskich.

Remont łazienki może być prosty!

Autor: Coram Poland
Wakacje i okres letni to moment, kiedy mnóstwo Polaków decyduje się na przeprowadzenie remontu w domu. Czasami to pełna rewolucja, zrywanie podłóg, wyburzanie ścian, wymiana okien, a czasem remont wyłącznie wybranego pokoju lub odświeżenie farb na ścianach. Nieważne czy planujemy remont na wielką skalę czy niekoniecznie, zanim go rozpoczniemy musimy podjąć parę istotnych decyzji. Wybrać materiały, zastanowić się czy wynajmiemy ekipę do prac, czy przeprowadzimy je we własnym zakresie, poszukać płytek, desek podłogowych i wiele, wiele innych. Z pomocą oczywiście przyjdzie nam Internet. Zanim udamy się na wycieczkę po sklepach z artykułami budowlanymi poszukajmy pomysłów na stronach poświęconych urządzaniu domów.

Kiedy potrzebna nam jest pomoc złotej rączki, a które prace w domu możemy zrobić sami?

Wykończenie domu
Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Remont domu lub niewielka przebudowa, wymagają wcześniejszego planu, a przede wszystkim solidnego fachowca. Gruntownego remontu nie powinno się zaczynać bez rozważenia wcześniej opracowanego harmonogramu. Jeśli temat remontów jest Ci obcy, zobacz, jak zorganizować czynności z nim związane, czy układanie paneli jest trudne, gdzie najszybciej znajdziemy hydraulika i kto dobrze wykona usługi elektryczne, gdy popsuje się instalacja. Jeśli chodzi o remonty, Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy mnóstwo ofert dotyczących prac remontowych. Najczęściej wykonywane prace dotyczą malowania mieszkań, wstawienia okien i drzwi lub układania paneli.

Branża budowlana - doskonała lokata kapitału

budowa domu
Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Remontowanie domu lub mieszkania za każdym razem stanowi duże wyzwanie dla mieszkańców. Zależnie od chęci, umiejętności i finansów można przeprowadzać prace samodzielnie lub wynająć odpowiednich ludzi. To pierwsze rozwiązanie, a więc remontowanie na własną rękę można zrealizować w jednym przypadku – gdy osoba podejmująca się remontu ma doświadczenie i potrafi wykonywać takie prace. Rzecz jasna im mniej ludzi wykonujących prace i im bardziej rozległa powierzchnia do remontowania, tym cały remont będzie trwał dłużej. Pod tym względem również widać więc zaletę znajdowania ekipy wykonującej remonty, ponieważ odbędzie się to po prostu szybciej. Z drugiej strony tego rodzaju przedsięwzięcie będzie więcej kosztować. Zawsze jednak można mieć pewność, że prace będą wykonane fachowo i solidnie. W trakcie szukania odpowiedniej ekipy remontowej należy skontrolować jej doświadczenie i to, jak długo istnieje na rynku. Dobrze jest także zasięgnąć opinii innych na temat tej firmy, chociażby z takich źródeł jak fora internetowe.