You are hereDekoracje okien

Dekoracje okien


By admin - Posted on 05 June 2014

Sypialnia jest miejscem służącym przede wszystkim odpoczynkowi. Dlatego wszelkie części wyposażenia i wystroju tego pomieszczenia należy podporządkowywać właśnie temu celowi. Istotną sprawą jest więc zapewnienie odpowiedniego światła. Niektórzy ludzie prowadzą tryb życia, który zmusza ich do pracy do późnych godzin nocnych lub nawet do rana. Osoby takie będą potrzebowały warunków do tego, by móc spać za dnia. Przeważająca liczba sypialni to miejsca, w których znajdują się okna.
Okiennice
Autor: Jennifer Hughes
Źródło: http://www.flickr.com
Do drzemki za dnia należy więc je odpowiednio zasłonić, by wpadające promienie słoneczne nie utrudniały odpoczynku. Różnego rodzaju akcesoria służące do zasłaniania okien mogą być również świetną dekoracją. W oryginalny sposób dobrane i udrapowane firany i zasłony świetnie się w tej roli sprawdzają. Z kolei do ograniczania ilości światła wpadającej przez okno lepsze są rolety zewnętrzne i wewnętrzne (polecamy rolety od http://fivaro.pl).

Różne rodzaje rolet

Rolety służą do zmiany ilości światła, jakie dostaje się do środka. Ilość tę zmienia się zależnie od aktualnie wykonywanych zadań. Specjalny rodzaj rolet to dachowe rolety. Wykorzystuje się je w pomieszczeniach poddaszowych, gdzie zastosowano okna dachowe. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza że niejednokrotnie pod oknami dachowymi stawia się łóżko, a w przypadku użycia rolet za każdym razem można zniwelować dostające się do środka promienie słoneczne.

Rolety w oknach
Autor: t!m
Źródło: http://www.flickr.com
Są również elementy, dzięki którym otrzymuje się w pomieszczeniu zupełną ciemność za dnia. Są to rolety zewnętrzne, które umieszczane są po zewnętrznej stronie okna. Gwarantują one nie tylko ciemność, ale także ochronę antywłamaniową.

Alternatywa dla rolet

Często wykorzystywane są także żaluzje. Wykorzystuje się je również do regulowania natężenia światła w pomieszczeniu, jednak za ich pomocą nie można stworzyć zupełnej ciemności. Żaluzje tego rodzaju zwykle widuje się w różnego rodzaju biurach i urzędach. W pewnym sensie przyjęte jest, że tego rodzaju elementy pasują do biur i są ich ozdobą.

Poza tym są praktyczne i proste w obsłudze. W niektórych domach stosuje się je również w sypialni, gdzie również dobrze spełniają swe funkcje. Zapewniają bowiem łagodne, nieoślepiające światło w pomieszczeniu na co dzień. Odpowiednia barwa żaluzji pomoże uczynić je kolejnym dekoracją.

Sprawdź propozycję produktów http://fivaro.pl.