You are hereKruszywa do betonu, innowacyjne rozwiązania

Kruszywa do betonu, innowacyjne rozwiązania


By admin - Posted on 05 June 2014

Spora część osób nie wyobraża sobie życia bez własnego domu. Nie odstraszają ich ciągłe prace na posesji, dokładają wszelkich starań by ich dom prezentował się jak najładniej. Wiedzą, że okazały ogród, zadbany teren wokół domu to wizytówka każdego gospodarza, a zaplanowane skrupulatnie rozwiązania łączą funkcjonalność i walory estetyczne.
Teren posesji wyłożony kostką brukową, granitową czy ozdobnym żwirem upiększy każdą, pozornie nieatrakcyjną powierzchnię, zapewniając komfort mieszkańcom. Czasami jednak dobrze jest zainteresować się bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami. Przykładem może być beton dekoracyjny. Efekt dekoracyjności betonu uzyskujemy poprzez właściwy dobór kruszywa do betonu. Dzięki temu powstaje beton dekoracyjny, który jest tańszy i trwalszy od kostki brukowej, płyt chodnikowych czy asfaltu.budowa
Autor: Xella Polska
Źródło: Xella Polska
Beton dekoracyjny to swoista nowość w Polsce, ale, na Zachodzie to cieszący się wielką popularnością produkt. Jego zaletą jest trwałość i odporność. Wszystko to zawdzięczamy dodatkowi kruszywa, które stanowi główny składnik betonu. To z powodu swego pochodzenia charakteryzuje się tak dużą wytrzymałością na ściskanie. Dlatego kruszywa (dokładniej kruszywa drogowe) mogą być stosowane na najbardziej strategicznych i ważnych budowach, takich jak autostrady, lotniska oraz w towarzyszących im obiektach inżynieryjnych, np. wiaduktach czy mostach (więcej informacji o kruszywach).


Podjazd, dróżki – od furtki domu do drzwi wejściowych najczęściej prowadzą jak najprostszą drogą albowiem omijanie przeszkód jest niewygodne. Jednak w samym ogrodzie panuje zupełnie inna zasada: dróżki mają wywoływać ciekawość, gubić się by za chwilę pojawić się w całej swej okazałości.

W tej sytuacji również przyda się wszechstronne wykorzystanie kruszyw, które urozmaicają przestrzeń i wokół domu i w ogrodzie. Gdy planujemy więc w najbliższym czasie inwestycje związane z architekturą krajobrazu, możemy skorzystać z sieci wpisując w wyszukiwarkę frazę: kruszywa do betonu. Firmy prowadzące taka działalność gwarantują nam doradztwo wykonawcze oraz dowóz zakupionego kruszywa (więcej usługi).