You are hereCzym wyróżniają się nawierzchnie poliuretanowe?

Czym wyróżniają się nawierzchnie poliuretanowe?


By admin - Posted on 05 June 2014

Technika materiałowa i ogromne postępy ogólnie w technologii i chemii pozwoliły dać światu zupełnie nowych narzędzi, zupełnie innowacyjnych materiałów do najróżniejszych zastosowań. Najpowszechniejszym przykładem są uważane za jednorazowe, choć tak naprawdę nie aż tak bardzo słabe torebki, jakie cały czas można nabyć w spożywczaku za kilka groszy, donieść w nich kupione rzeczy do auta czy do domu, po czym użyć ich do innych rzeczy. Dość tania rzecz, oczywiście bardziej nietrwała niż płócienne siatki czy ręcznie robione wiklinowe kosze, z którymi chodzono po zakupy lata temu, jednak zawsze pod ręką, użyteczne również do mnóstwa pozostałych zastosowań.

To oczywiście jedynie przykład, który każdy zna ze swojego doświadczenia. Jednak tworzywa syntetyczne, niedrogie materiały kompozytowe i cała masa innych tworzyw, których przyroda w żaden sposób nie była w stanie nam dostarczyć, jest widoczna w naszej codzienności i w tym momencie bardzo trudno byłoby sobie bez ich zastosowania poradzić. Tego typu przykładem są nawierzchnie poliuretanowe, które stosowane są na przykład na boiskach dla dzieci. Mają, w odniesieniu do reszty innych materiałów w tego typu zastosowaniu, same zalety: są trwałe, odporne na wodę, bezpieczne dla dzieciaków. Nietrudno je sprzątać, niezwykle łatwo umieścić na nich linie boiska, czego nie da się stwierdzić ani o piachu czy żwirze, ani o murawie. To fakt, murawa jest użytkowana na stadionach do futbolu, ale gdy pomyśli się o wysiłku niezbędnym do jej utrzymania i tego, co mogą z murawą zrobić rzesze maluchów, zimny pot opływa dowolnego dzielnicowego. W skrócie: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najdoskonalszych propozycji do zastosowania jako nawierzchnie na place zabaw (http://interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw).

Interchemol - producent klejów poliuretanowych
Źródło: www.interchemol.com.pl
Oczywiście do boisk, także wyposażonych w sztuczną powierzchnię, wykorzystuje się się też inne tworzywa, w zależności od tego, czy będzie to kort, boisko do piłki nożnej czy też do koszykówki, a także tego, czy boisko jest kryte czy nie. Jednak w dziedzinie placów zabaw poliuretan jest po prostu jednym z najlepszych tworzyw.