You are hereJak pokonać wilgoć w domu?

Jak pokonać wilgoć w domu?


By admin - Posted on 03 January 2013

termometr
Autor: Forecaster
Źródło: Forecaster
Problem nadmiaru wody jest bardzo typowy. Wszystkie codzienne czynności mają wpływ na wysokość poziomu wilgoci. Pojawić mogą się grzyby. Jak radzić sobie z wilgocią?

Odpowiednia wilgotność pomieszczenia ma mieścić się w przedziale 45-60%. Za suche powietrze jest również szkodliwe jak nadmierna wilgotność. Gdy w domu wskaźnik wilgoci wskazuje często inne wartości, to oznacza, że jak najszybciej trzeba zainwestować w dobre wentylatory domowe. Kiedy problem wilgoci wraca, a nad wanną i w rogu pomieszczenia łatwo zauważyć już konsekwencje, trzeba poważnie przejść do suszenia domu. Grzyby to przecież szkodliwe organizmy, stąd też każdy zna ich niekorzystny wpływ na zdrowie.

Walka z wilgociąWarto sprawdzać wilgoć i zacząć walkę z problemem jak najszybciej. Zdarza się, że problem wilgoci pojawia się w zimie, kiedy w mieszkaniu jest nieco zimniej. Wtedy pomóc może nawet solidne podgrzanie zawilgoconego mieszkania, ale to zdecydowanie zbyt drogi sposób. Osuszacz pomoże pilnować jej poziomu, a jeśli grzyb zamieszkał na ścianie już na stałe, powinniśmy go jak najszybciej zniszczyć przy użyciu specjalnych środków.

osuszacz powietrza
Źródło: http://www.pneuma.pl/
Domowy osuszacz powietrzaNajlepszym sposobem na walkę z wilgocią jest właśnie osuszacz powietrza. Działanie opiera na skraplaniu wilgoci, a przez dobrych kilka godzin pracy może odciągnąć nawet litry wody. Poradzi sobie nawet w zniszczonym wodą pomieszczeniu – wszystko zależy od mocy urządzenia. W domu działają osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Te pierwsze nadają się świetnie do zimnych piwnic – specjalny sylikonowy granulat pochłania wilgoć, a zwracane powietrze jest już ogrzane. Osuszacze kondensacyjne mają specjalne pojemniki, do których spływa woda.

Wilgoć bywa kwestią fatalnej izolacji i wentylacji budynku. Gdy planujemy dom, trzeba uwzględnić odpowiednią konstrukcję obu systemów. Poza tym ważne jest również wentylowanie pomieszczeń. W łazience bez okien warto od razu umieścić nieduży osuszacz powietrza i bez przerwy obniżać poziom wilgoci.


Źródło : Uni-lux.pl