You are hereNawierzchnie poliuretanowe jako jedna z najefektywniejszych możliwiści do stosowania na place dla dzieci.

Nawierzchnie poliuretanowe jako jedna z najefektywniejszych możliwiści do stosowania na place dla dzieci.


By admin - Posted on 10 June 2014

Nanotechnologia i olbrzymie kroki generalnie w technologii i chemii pozwoliły dać nam całkowicie nowych rzeczy, całkiem innowacyjnych materiałów do najróżniejszych zastosowań. Najpowszechniejszym przykładem są znane jako jednokrotnego użytku, ale wbrew pozorom wcale nie tak nietrwałe reklamówki, jakie co dzień da się kupić w supermarkecie za parę groszy, przynieść w nich zakupy do auta czy do mieszkania, a potem wykorzystać do innych rzeczy.


osiedle
Autor: Mermaid Properties
Źródło: Mermaid Properties
Dosć tania rzecz, oczywiście mniej trwała niż płócienne torby czy ręcznie robione wiklinowe kosze, z którymi chadzało się po zakupy dekady wstecz, ale cały czas pod ręką, przydatne również do mnóstwa innych zastosowań.
To ma się rozumieć tylko przykład, jaki wszyscy znają ze swojego doświadczenia. Jednak materiały sztuczne, niedrogie kompozyty i cała masa innych materiałów, których natura w żaden sposób nie była w stanie nam przysporzyć, jest widoczna w naszym życiu i w tym momencie bardzo ciężko byłoby sobie bez ich zastosowania poradzić. Tego typu przykładem są nawierzchnie poliuretanowe, które wykładane są przykładowo na placach zabaw. Posiadają, w odniesieniu do reszty innych materiałów w tego rodzaju zastosowaniu, same zalety: są trwałe, odporne na wilgoć, całkowicie niegroźne dla maluchów. Łatwo je czyścić, niezwykle łatwo nanieść na nie linie boiska, czego nie da się stwierdzić ani o piachu lub żwirze, ani o trawie. To prawda, murawa jest używana na boiskach do futbolu, ale jeśli pomyśli się o wysiłku niezbędnym do jej utrzymania i tego, co są w stanie z trawą zrobić tłumy dzieciaków, zimny pot opływa dowolnego zarządcę osiedlowego.


W skrócie: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najlepszych propozycji do użycia jako nawierzchnie na place zabaw. Rzecz jasna do boisk, nawet wyposażonych w sztuczną nawierzchnię, wykorzystuje się się również inne tworzywa, w zależności od tego, czy będzie to kort, boisko do futbolu czy też do piłki koszykowej, a także tego, czy boisko jest zadaszone czy nie. Jednak w kwestii placów zabaw poliuretan jest po prostu jednym z najlepszych tworzyw. Choć starsi mogą się zastanawiać: jak z takiego tworzywa zrobić babkę czy odpowiednik zamku z piasku? Gdy ja byłem w ich wieku... Ale to już nie te czasy.