You are hereMarkowe komponenty gwarantują odpowiednią jakość naszych produktów

Markowe komponenty gwarantują odpowiednią jakość naszych produktów


By admin - Posted on 22 July 2014

Od urządzeń przemysłowych czy budowlanego sprzętu oczekuje się długiego i bezawaryjnego okresu funkcjonowania. Rzecz jasna bardzo wana jest odpowiednia konstrukcja i projekt, ale dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu różnych sprzętów odgrywają odpowiednie materiały. Do budowy większości przemysłowych maszyn używana jest stal, odlewana w wielu różnych rodzajach i o ogromnie odmiennych parametrach.


Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow
Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/
JOd pewnego czasu w gronie projektantów niezwykle popularne stały się stale trudnościeralne. Charakteryzuje je, jak można się domyślić po nazwie, zwiększona odporność na ścieranie spowodowane różnymi czynnikami mechanicznymi, ale jednocześnie są stosunkowo łatwe w obróbce mechanicznej i spawalniczej. W praktyce w każdym lepiej wyposażonym warsztacie przy pomocy odpowiednich urządzeń będzie można wykonać pełną obróbkę tego typu stali. Przez to bardzo dobre nadaje się ona do produkcji wszelakich okładzin, korpusów, części kruszarek i wywrotek, a nawet skrzyń i kontenerów które są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.


Jednymi z najpopularniejszych produktów jeżeli chodzi o stale trudnościeralne są blachy hardox (uznana marka). Produkowane i oferowane są one w arkuszach, jakie następnie są przez partnerów docinane według konkretnych wymagań odbiorców. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych maszyn w zasadzie nie ma żadnego ograniczenia co do kształtu i wymiarów gotowych elementów, w zasadzie każdy skomplikowany projekt może zostać zrealizowany. Także obróbka końcowa nie powinna stanowić większych problemów, tego typu blachy bardzo dobrze można łączyć spawami, a uzyskane w ten sposób konstrukcje będą zachowywać wszystkie cechy materiału, z którego zostały wyprodukowane. Przyrządy zrobione z blach Hardox dają sobie radę przy najtrudniejszych pracach, nie są im straszne skały, kamienie, piasek i złom (polecane rodzaje blach trudnościeralnych). Są także niezwykle odporne na zniekształcenia mechaniczne, a zachowanie ich jest w dużym stopniu przewidywalne. Znacznie zmniejsza to możliwość wystąpienia przypadkowych usterek, jakie w dużych zakładach przemysłowych mogą być drogie i kłopotliwe, a dodatkowo ułatwia planowanie serwisowej obsługi i harmonogramów napraw i przestojów.