You are hereDlaczego trzeba solidnie ocieplać budynki

Dlaczego trzeba solidnie ocieplać budynki


By admin - Posted on 30 July 2014

Ważny aspekt każdego energooszczędnego mieszkania to profesjonalne ocieplenie. Do ocieplania surowych ścian nowych budynków stosuje się różne metody. Solidnie ocieplony mieszkanie to duże oszczędności, szczególnie podczas mroźnej zimy. Standardowy proces ocieplania elewacji trzeba wykonać dokładnie etap po etapie. Przeważnie w tym celu warto wynająć profesjonalną firmę budowlaną. Czasami zdarza się, że właściciele domów mają zamiar samodzielnie wykonać całką pracę, jednakże nie posiadają odpowiedniej wiedzy.
styropian
Autor: Baumit
Kompleksowe ocieplanie świeżych ścian powinno się rozpocząć niż miesiąc po ich wymurowaniu. Najpierw nim wykonamy termoizolację powinniśmy zakończyć wszystkie prace na mokro, na przykład tynkowanie. To niezwykle ważne, żeby ściany było całkowicie wysuszone. Trzeba mieć na uwadze fakt, że każdy niedokładnie osuszony fragment ściany to potencjalne siedlisko grzybów. Naturalnie zanim położymy styropian (porównaj produkty) powinniśmy także dokładnie wyczyścić ścianę. W tym celu możemy użyć zwykłej wody pod ciśnieniem. Wyjątkowo starannie należy potraktować w tym wypadku mury z cegły.
Solidna izolacja ścian pełni ważną funkcję, jeśli chodzi o utrzymanie prawidłowej temperatury wewnątrz domu. Dlatego wielokrotnie także właściciele starych domów decydują się na gruntowny remont wraz z ociepleniem. W czasie planowania większego remontu (http://budoskop.pl/) trzeba pamiętać kilka znaczących aspektów, szczególnie przed zakupem potrzebnych materiałów budowlanych.

styropian
Autor: BOLIX
Źródło: BOLIX
Przeważnie wszystkie produkty powinny być dobrej jakości. Zaleca się także zamawianie materiałów do izolacji w pakiecie jednego producenta. W takiej sytuacji możemy mieć pewność, że izolacja termiczna będzie nam służyła przez lata. Naturalnie musimy liczyć się z faktem, że ocieplenie elewacji nie jest tanie, jednakże jest dobra inwestycja, ponieważ spadną koszty ogrzewania w sezonie jesienno - zimowym. Poza tym jeśli wyremontujemy starszy dom, wtedy wzrośnie jego wartość. Jak wiadomo preferując energooszczędne rozwiązanie w postaci ocieplenia chronimy środowisko naturalne, dzięki zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla. W ocieplonym domu mieszka się bardziej ekonomicznie.