You are hereRodzaje i zadania ogrodzeń

Rodzaje i zadania ogrodzeń


By admin - Posted on 23 October 2013

Wybór typu ogrodzenia zależeć będzie na pewno od punktu jego zastosowania. Miejsca takie jak między innymi plac budowy potrzebują innych rozwiązań niż chociażby prywatne działki. Na własnej posesji można pozwolić sobie na większą dozę fantazji w projektowaniu płotu. Na placu budowy natomiast ograniczają to względy funkcjonalne oraz konkretne przepisy. Od tego bowiem w znacznym stopniu uzależnione jest bezpieczeństwo osób tam się znajdujących. Istnieją również specjalne modele ogrodzeń na określone sytuacje. Na przykład na duże wydarzenie muzyczne buduje się ogrodzenie tymczasowe w celu oddzielenia miejsca imprezy. Takie ogrodzenie jest nieskomplikowane w montażu i demontażu, a więc dosyć lekkie i składające się z osobnych elementów. Z drugiej strony jednak musi być tak trwałe, by nikt niepowołany nie dostał się na ogrodzony teren.


płot
Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Ogrodzenie murowane czy metalowe?
Przed takim wyborem staje nierzadko duża liczba właścicieli posesji. Decyzję należy uzależnić w pierwszej kolejności od wymagań, a także typu otoczenia. Istotny jest też wygląd i styl budynku, do którego ogrodzenie powinno być dopasowane. Jakiś czas temu bardzo nagminnie widywało się płoty ze standardowej metalowej siatki. Są one jednak niezbyt wytrzymałe i nierzadko nie zapewniają oczekiwanego zabezpieczenia. Niektórzy inwestują więc w ogrodzenia modułowe, inni decydują się na kamienne. Zaletą tego ostatniego jest z pewnością jego trwałość. Wyszukując w Internecie hasło „ogrodzenia panelowe Anotis” można uzyskać wiele interesujących informacji na temat aktualnej oferty.

Żywopłot

Dobrą metodą na odizolowanie podwórka od okolicy może być wyhodowanie żywopłotu. Tworzy on naturalną barierę przed tym co na zewnątrz, może również być uzupełnieniem zastosowanego ogrodzenia. Istnieje dużo roślin, które nadają się do zastosowania w formie ogrodzenia. Co najważniejsze, powinno się kupować takie, które są gęste i dają się dowolnie formować. Korzystnym rozwiązaniem może być również wybranie rośliny wiecznie zielonej, dzięki czemu uzyskuje się barierę działającą przez cały czas. Powinno się pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji krzewów. Częste podlewanie i przycinanie sprawi, że będą dobrze rosły i spełniały swoje funkcje.