You are hereRodzaje zamków. Dowiedz się na czym polegają tajemnice najlepszego zamka antywłamaniowego

Rodzaje zamków. Dowiedz się na czym polegają tajemnice najlepszego zamka antywłamaniowego


By admin - Posted on 05 February 2014

Są dwa fundamentalne typy zamków: zamki wpuszczane oraz zamki nawierzchniowe. Te pierwsze przeznaczone są do montowania w środku drzwi. Uprzednio niemniej jednak należy uszykować do tego otwory. Po zamknięciu zamka jego rygiel i zapadka wchodzą do okucia zamontowanego w futrynie. Drugi typ zamków montowany jest do drzwi ze strony zewnętrznej. Zamykany i otwierany jest przy użyciu klucza a od strony wewnętrznej za pomocą rygla. Zanim niemniej jednak zdecydujemy się na nabycie zamka warto sprawdzić kilka drobnych a jednakże bardzo ważnych kwestii.

klucz do drzwi
Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw trzeba sprawdzić, w jaką stronę otwierają się drzwi. Następnie powinno się sprawdzić, jaka jest grubość oraz wysokość drzwi a także wymiar i kształt zamka. Nie zapominajmy o tym, że trzeba kupować zamek, który ma certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej (http://www.pogotowiezamkowe.com.pl/content/zamki). Jeżeli chodzi o sam montaż to możemy zrealizować go indywidualnie albo skorzystać z pomocy zawodowców. Fantastycznie jest, jeżeli założymy więcej niż jeden zamek. Idealnie jeszcze, by każdy z nich był z innej firmy. Dzięki tego typu rozwiązaniu rabuś ma niewielkie możliwości na włamanie się do naszego mieszkania. Takimi godnymi polecenia zamkami na przykład dla osób mieszkających w stolicy są zamki Gerda warszawa. Tego typu zamek, na dodatek w drzwiach Gerda, cechuje się najwyższą klasą zabezpieczenia i wytrwałości na wiercenie. Zależnie od rodzaju drzwi zamek główny może występować samodzielnie albo w połączeniu z zamkami pomocniczymi. Zamki te są zrobione z nadzwyczaj mocnych i wytrzymałych materiałów, które zapewniają wygodę użytkowania oraz niezawodne zabezpieczenie drzwi. Są one niesamowicie trwałe na włamanie między innymi dzięki specjalnej, zahartowanej płycie w korpusie, która chroni zamek przed próbami przewiercenia. A co jeżeli nieświadomie zatrzaśniemy swoje drzwi?

I co jeśli po wielu próbach nie uda nam się ich otworzyć? Wtenczas należy zawołać fachowców. Oni z reguły w prędkim czasie otworzą nasz zamek. Znaczące jest, by wykonali to w jak najkrótszym czasie, bowiem biorą oni na ogół ponad 100zł za godzinę swojej pracy - http://www.pogotowiezamkowe.com.pl/content/awaryjne-otwieranie.