You are hereMechanizmy bram i wejść garażowych

Mechanizmy bram i wejść garażowych


By admin - Posted on 06 February 2013

Niezbędną częścią każdej posesji jest ogrodzenie. Jest zabezpieczeniem własności, pozwala na odgrodzenie jej od jezdni oraz sąsiednich posesji. Powinno cechować się wytrzymałością i odpornością na trudne warunki. Natomiast w każdym ogrodzeniu istotną częścią jest brama. Powinno się wybrać taką, która będzie pasowała zarówno do całości płotu, jak i będzie odpowiadała prywatnym potrzebom.

bramy garażowe
Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Nowatorskie rozwiązania pozwalają bowiem na pełne zautomatyzowanie bram, zarówno prowadzących na posesję, jak i garażowych. Zwrot „drzwi garażowe Warszawa” umożliwia wyszukanie wielu zróżnicowanych wyników, z których duża część dotyczy rozwiązań zautomatyzowanych.

Bramy prowadzące na posesję

Wśród bram wjazdowych wyróżnić można kilka typów. Jednym z nich są bramy przesuwne. O rosnącej popularności tego typu rozwiązań mówi powszechność wyszukiwania na stronach internetowych fraz w rodzaju „bramy przesuwne Warszawa”. Jest to rozwiązanie bezproblemowe, użytkowanie ich nie nastręcza kłopotów. Oprócz tego, podobnie jak w aspekcie każdego innego elementu domu i otoczenia ważne są względy estetyczne. Zastosowane rozwiązanie będzie odzwierciedleniem nie tylko sytuacji finansowej właściciela, ale także jego upodobań. Istotne jest także, by brama odpowiadała stylowi budynku. Aspekt ten ma znaczenie zwłaszcza w przypadku budowli starych, zabytkowych.

Bramy garażowe

Jednolita kolorystyka bramy garażowej, okien i drzwi pozwala otrzymać spójną kompozycję fasadową utrzymaną w klasycznej estetyce
Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI
Dla kierowcy bardzo istotnym elementem jest garaż. Może on mieć charakter wolnostojący lub być częścią domu. Powierzchnia garażu dostosowana jest do wymagań posiadacza, przede wszystkim do ilości posiadanych samochodów. Podobnie jak w przypadku wjazdu na teren budynku, również w przypadku garażu istotny jest rodzaj bramy wjazdowej. Są one zrobione z różnych surowców. Istotne jest, by były one trwałe, tak by mogły chronić zarówno przed włamaniami, jak i przed złą pogodą. Do najczęściej wykorzystywanych rozwiązań dla garażu należą bramy segmentowe. Hasło „bramy segmentowe Warszawa” umożliwia wyszukanie dużej ilości rezultatów ze stron producentów. Innym często wykorzystywanym rodzajem są bramy uchylne. Mechanizm ich funkcjonowania jest odmienny niż przy bramach segmentowych. Nie są tak komfortowe w stosowaniu.


Źródło : Bramkor